Boyçelik Logo
 

Boyçelik Tel-Yay İşletmesi’nde 1,25 mm kalınlığından başlayıp 5,00 mm’ye kadar üretimi gerçekleştirilen çelik teller, yatak ve yay üreticilerinin beğenisine sunulmaktadır. Boyçelik, çelik tel ve yayda yıllık 90.000 ton üretim kapasitesiyle hızlı servis imkanı sağlamakla beraber, müşteri odaklı çalışmanın verdiği güç ile büyümesini sürdürmektedir. Sevk noktasında rulo ağırlıkları 100 kg’den başlayarak 900 kg’ye kadar değişiklik gösterebilirken kalite noktasında istenilen aralıklarda üretim gerçekleştirilmektedir. Ürünler; göbek kartonlu, çemberlenmiş ve naylonla veya jüt ile ambalajlanmış olarak sevk edilmektedir.

Çelik Tel Teknik Özellikler

Mobilya, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde kullanılmak üzere Boyçelik’in çelik tel üretim tesislerinde ürettiği çelik teller, TSE-2500-1 ve EN 10270-1 standartlarına sahiptir. Kimyasal bileşimle teknik detayları müşteri taleplerine göre değişiklik gösterebilen tellerin üretiminde korozyona karşı yüksek mukavemet gösteren kimyasallar kullanılmaktadır.


Hammadde Kimyasal Değerleri


Doğrultulmuş Tel ve Çerçeve Teli

Yatak ve oturma grupları karkaslarında kullanılan doğrultulmuş çelik teller istenilen ebat ve sayılarda üretilebilmektedir.
Boyçelik TS 2500-1 EN 10270-1 standardına göre Ø1,90 mm - Ø5,00 mm arasında ürettiği doğrultulmuş çelik telleri, yatak ve yay üreticilerinin beğenisine sunmaktadır.
Müşteri odaklı çalışmanın bir neticesi olarak talep edilen kimyasal spektlerle beraber, istenilen mukavemet değerlerinde üretim gerçekleştirilebilmektedir.

Çerçeve telleri istenildiği taktirde doğrultulmuş tel veya çerçeve olarak da üretilebilirken, paketleme ve sevk noktasında adet ve kg olarak da tedarik edilebilmektedir.

                                    Örnek doğrultulmuş tel ağırlık tablosu