Boyçelik Logo
 
Boydak Holding
Boyteks Fabrika

1957 yılında Kayseri'de temelleri atılan ve Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya uzanan Boydak Holding, bugün mobilyadan, tekstile, kimyadan pazarlamaya, demir-çelikten lojistiğe, enerjiden bilişime kadar birçok alandaki faaliyetlerini sektör lideri olarak sürdürüyor. 34 şirkete sahip Boydak Holding, 8 ayrı sektörde faaliyet göstermektedir. Boydak Holding çatısı altında, Türkiye'nin en önemli markaları arasında yer alan İstikbal, Bellona, Mondi, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi firmalar bulunuyor.

Kurulduğu günden bu güne entegre üretim anlayışı ve yatırım odaklı yaklaşımı ile hizmet verdiği sektörlere katma değer yaratan Boydak Holding, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alıyor. Holding, finans hariç 13 bin'i aşkın çalışanı ve yurt geneline yayılmış 2.000 bayisi ve yatırımlarıyla bölgesel ve sürdürülebilir kalkınma politikasıyla Türkiye ekonomisine ivme kazandırmaya devam ediyor.

60 yıldır faaliyet alanlarına yenilerini ekleyerek çalışmalarını sürdüren holding, Türkiye genelinde her noktaya ulaşan markalarının yanında, 100'ü aşkın ülkeye ihracatı ve yurtdışında açtığı 224 bayisi ile uluslararası platformda birçok ilke imza atarak Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ediyor.

Boyteks Fabrika
Sanayide, yıllık ciro ve yaratılan istihdamla Türkiye'nin önemli holdingleri arasında yer alan Boydak Holding, bugün aralarında Yunanistan, Bulgaristan, Rusya, Mısır, Almanya, İspanya, İtalya ve ABD'nin de bulunduğu 110 ülkeye ihracat gerçekleştirirken, dünya çapında 5 bin'e yakın noktada tüketici ile buluşuyor. Her geçen gün faaliyet alanlarını ve yatırımlarını genişleten Boydak Holding, verimliliği benimseyen yönetim anlayışı ve kaliteli insan kıymetleri ile başarılı yükseliş grafiğini sürdürüyor. Ayrıca Merkez Çelik, Boytaş, Hes Kablo gibi lider kuruluşları bünyesinde barındıran Boydak Holding, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 7 şirketi ile yer alıyor.

Boydak Holding açıklık ve şeffaflık ilkesinde ödün vermeyerek, yatırım stratejisi doğrultusunda topluma ve sektöre katma değer yaratarak büyümeye devam ediyor.